دسته‌ها
روزنوشت

شهلا جاهد

همین الان خواندم که این زن پس از ۹ سال، امروز صبح اعدام شد. با گناه‌کار یا بی‌گناه بودن‌اش کاری ندارم ولی چیزی که در این چند روز اخیر فکرم را به شدّت به خودش مشغول کرده این‌ست که چرا همه‌ی ما فقط سیستم قضایی و جمهوری اسلامی و قاضی پرونده را به باد انتقاد گرفته‌ایم؟ چرا کسی از خانواده‌ی مقتول -خانم فاطمه (لاله) سحرخیزان- سوال نمی‌کند که چرا حس‌ّ کینه و انتقام‌جویی‌شان بعد از ۹ سال هنوز شعله‌ور است؟ امروز چه حسّی دارند؟ دست و پا زدن زنی میان زمین و هوا غبار غم از دل‌شان شسته است؟ تصویر جان کندن یک انسان بر چوبه‌ی دار چگونه تصویری‌ست؟ بسیار مشتاق‌ام بدانم پاسخ‌شان چیست!
بیایید از خودمان هم سوال کنیم که ما در جایگاه «سحرخیزان»ها چه می‌کردیم؟ و اگر به همان‌جایی رسیدیم که آن‌ها امروز رسیده‌اند، دست از نقد حکومت و عمّال آن برداریم که: «از ماست که بر ماست»

11 دیدگاه دربارهٔ «شهلا جاهد»

salam
in hokoomate dajal o kasife ba oon systeme ghazaei bimar ke natoonestan bade 9 sal pey be haghighat bebare vase matmali ham ke shode yekio motaham kardan, tamam. in hokoomate kasife ke be pesare laleh yad mideh charpaya ro az zire baye shahla bekeshe, va mesle heyvoon be roosh nayare,….mardom 30 sale az in heyvoonaye darande khoo hamino didan, behtar az in mikhastid amal konan?

زر مفت نزن بابا یارو آدم کشته اگه جای خانواده مقتول بودی تا حالا از غصه مرده بودی نشستی بیرون گود میگی لنگش کن

ای دم شما گرم… من هم حرف‌ام دقیقا همینه، مشکل جامعه ماییم، نه جمهوری اسلامی یا هر حکومت دیگه‌ای. همین!

چرا اینقدر ادمها سنگدل شدند تا کی خصومت تا کی
ادمها همه خطا کارند باید از کسانی این سوال را بپرسیم که باعث شدند این زن به این تقطه جنون برسد
فرق گذاشتن بین دو زن تبعیض نابراری ارجح بودن یکی به دیگری در زندگی یک مرد
به گوش باشید انسانهای آزاده
اینها همه عقده های خاموشی است که مردان در دل زنان رشد میدهند
ولی بدانید هر چقدر هم که یک انسان خطا کار باشه سزایش اعدام نیست
چه بسا سران مملکت ما سالهای سال است جنایت میکنند اما هیچ کدوم اعدام نمی شوند چرااااااااااااااااااااااااااااااااا
قاتلین اصلی در جایی دیگر نظاره گرند

شهلاها قربانی قوانین بی اساس کشور ما هستند
اگر روزی قانونی در ایران تصویب بشه که خانمها میتونند با دو مرد یا بیشتر باشند اونوقت اطمینان داشته باشید که جرم وجنایت صد برابر میشه چون زنها تا حدی تحمل میکنند وجود زن دوم رو
اما چهره مردها دیدنی است اونوقت دایم مردها هستند که بالای دارن
باباجان قانون رو درست کنین اینقدر خانوادهها را عذار دار نکنید

یک گل دراین باغ نامزدم بود چیدندمرا غنچه وآن هم زمیان رفت به محمد خانی بدنامترین وزشترین ورزشکاری که دیدم
دیگر شکایت از تو ستمگر نمیکنم کارم ز شکوه گذشته است دیگر نمیکنم

من قاتل را جمهوری اسلامی میدانم زیرا با قوانین زن ستیز ورواج صیغه در فحشا را به روی جامعه ما باز کرد به گونه ای که اکنون دیگر اصلاح وبازگشت مشکل است وکم کم از کشورهایی نظیر تایلند اوکراین روسیه گوی سبقت را در رابطه با فحشا میبریم دلیل واضح وروشن است بخوانید ویا جستجو کنید در میان آشنایان دوستان حکومتی خصوصا ملایان وسرداران سپاه که بعضی تا ۴ زن را تصاحب کرده اند این شرم آورترین اتفاقی است که در جامعه ما افتاده است مگر ۱ نفر چند دل دارد ومیتواند در رابطه با عشق به جز ۱ نفر بدهد؟

اول برید اطلاعاتتون رو زیاد کنید،یارو آدم نکشته.آدم رو اطلاعاتی ها و یا کسایی که با محمدخانی بده بستون داشتن کشتن نه اون زن بخت برگشته و تا آخرش هم به خاط اون مرتیکه مفنگی حاضر نشد واقعیت رو بگه که مبادا برای محمدخانی بد بشه در صورتیکه مرتیکه رفت براش تقاضای قصاص کرد که با خیال راحت بره دنبال کثافت کاری هاش. اشکال دولت بوده اسلام هست و مردم که مثل ….شدن. فقط دلم میخاد یه بار این مرتیکه رو ببینم وتف به صورتش بندازم.از این تیپ مردها هم تو کشورمون کم نداریم.حتی اگه مسلمون نباشن ولی به وقتش از قوانین وحشیانه اسلام حمایت میکنن.

تا وقتی بلائی انچنانی سر کسی نیاد نمیتونه میزان اندوه و ناراحتی و خشم خانواده قربانی رو مجسم کنه، واسش راحته که بگه ۹ سال پیش این اتفاق افتاد و باید تا حالا فراموش کرده باشن. ولی وقتی یکی از عزیزان خودتت کشته شدن، اونوقت از هر هر کسی که مسبب قتل بوده چنان نفراتی به دل میگیری که اگر ۱۰۰ سال هم بگذاره باز نمیتونی فراموش کنی و ببخشی طرف رو. هر جوری که هاست سعی میکنی که طرف رو به سزای کارش برسونی. بنابرین، تا وقتی سر خودتون نیومده ، بیخودی از خانواده مقتول انتقاد نکنید که چرا قاتل رو نبخشیدن.

mamnoon az in neveshteh e gooya. Farhang chizist ke agar ma roosh kar kardeh boodim emrooz Jomhoori e eslami keshvaremoon ro gharat nemikard. va farhang chizist ke bayad dar khod besazim afsoos ke dar in doran bayad be tanhaee rooy e khodemoon kar konim aksar e vaghtha.payandeh bashid.

اون احمقهایئ ی که این زن را هوسران خوانده اند حماقت و بیشعوری خود را نشان داده اند شما زنها چقدر با رز لب لبهاتونو خوشگل می کنید که یک شوهر پیدا کنید پس غلط می کنید این زن را هرزه و هوسران می دانید وقتی خودتان هم در جستجوی همسر هستید شما از کجا می دانید که واقعا شهلا جاهد قاتل لاله سحرخیزان است شاید اینکار کار کس دیگری باشد و شاید شهلا بی گناه کشته شده است پس و قتی حقیقیت را نمی دانید به این زن لقب هوسران ندهید وقتی من توسط پسر همسایه برای تدریس زبان انگلیسی به منزلشان رفتم ناگهان پسر همسایه مرا مورد تعرض قرار داد و من وقتی از او شکایت کردم زنهای چادری در دادگاه به من توهین کردند و بدون اینکه حقیقت را بدانند گفتند خودت می خواستی که رفتی تو خونه خودت اهلش بودی من فریادم بلندشد نا زنها من برای تدریس زبان به منزل این شخص رفتم حاضر شدم دستبند طلایم را به پسر همسایه بدهم اما او قبول نکرد و مرا لخت مادر زاد کرد و مورد تعرض قرار داد تازه در دادگاه به دروغ قسم می خورد که من هیچ کاری نکرده ام احترامی را که در دادگاه به او می گذاشتند به من که هم زخمی شده بودم و هم مورد تعرض قرار گرفته بودم نمی گذاشتند پس حقیقت خیلی پیچیده است و برای خانواده کینه توز لاله سحرخیزان متاسفم

با سلام ببخشید که تند نوشتم من نمی خواستم حرف تندی بزنم که توهین به همجنسان من باشد اما از آنجائیکه بعضی خانم ها این خانم را هوسران هرزه فاحشه و غیره معرفی می کنند عصبانی شدم و تند نوشتم که ایا اصلا این خانم واقعا قاتل خانم لاله است یانه واقعا ثابت شده که قاتل است اگر او واقعا قاتل است که هیچ ولی در حالی که هنوز ثابت نشده او قاتل است آیا درست است برای مرگ او شادی کنیم اما اگر بی گناه باشد چه اگر کار کار شخص دیگری باشد چه انوقت یک انسان بیگناه کشته شده است و این خیلی ظالمانه است که خانواده سحرخیزان دنبال قاتل اصلی دخترشان نبودند واین چند سال تنها آرزوی مرگ شهلا را داشتند چون هووی دخترشان بود شاید یک علتش این باشد وگرنه چطور ممکن است یک زن بتواند ضرباتی چنان محکم را بر زن دیگری بزند و او را این چنین وحشیانه بکشد حتی اگر پای شهلا وسط باشد حتما مردی در اینکار به او کمک کرده در هر صورت هنوز قاتل اصلی مشخص نشده بود که این اعدام صورت گرفت شاید قتل لاله زیر سر خود ناصر محمد خانی باشد شاید خودش ادم اجیر کرده و هزار احتمال وجود دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *